Reklamacje i zwroty

Gwarancja

Jeżeli otrzymany produkt będzie posiadał wady ukryte lub uszkodzi się podczas użytkowania z przyczyn wynikających z wad produktu, możesz skorzystać z prawa gwarancyjnego, o ile gwarancja została udzielona na dany produkt przez producenta, dystrybutora lub nasz sklep internetowy, a wada która wystąpiła, objęta jest gwarancją i nie upłynął jeszcze jej okres.

Warunki gwarancji zostały wyszczególnione w dokumencie gwarancyjnym, który otrzymasz wraz z towarem.

Okres gwarancji widoczny jest też w opisie każdego z produktów, którego dana gwarancja dotyczy.

Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie NTIinnovations objęte są gwarancją producenta lub sprzedawcy, na okres co najmniej 12 miesięcy.

Niezgodność towaru z Umową?

Jeśli po dokonaniu zakupu okaże się, że otrzymany towar jest uszkodzony, nie działa prawidłowo lub stwierdziłeś inną niezgodność towaru z opisem, jako konsument masz prawo złożyć reklamację na podstawie ustawy „o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego”.

Ponadto ponieważ duża część naszych Klientów to Klienci biznesowi, honorujemy również w tym przypadku zwroty z tytułu niezgodności towaru z Umową.

Procedura reklamacyjna

W przypadku konieczności reklamacji, wadliwy towar powinien zostać odesłany do nas, aby umożliwić nam zbadanie zasadności reklamacji.

Do odesłanego towaru prosimy w miarę możliwości dołączyć informacje o przyczynie reklamacji, może w tym pomóc

wzór formularza reklamacyjnego

Nasze własne produkty, tj. przede wszystkim reklamy LED sprzedawane w sklepie tabliceLED.org, w przypadku konieczności reklamacji odbieramy od Klienta własnym kurierem dzięki gwarancji door2door.

Towar handlowy, dostępny zwłaszcza poprzez sklep ntii.pl, należy reklamować na zasadach ogólnych.

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami celem ustalenia kolejnych kroków.

Zwrot bez podania przyczyny – gwarantowane 14 dni na odstąpienie od Umowy

Zgodnie z ustawą „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny”, masz prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania, bez podawania przyczyny zwrotu, jeśli zakupu dokonywałeś jako konsument.

Produkt, w miarę możliwości powinien posiadać oryginalne opakowanie i być w stanie niezmienionym, chyba że zmiana ta powstała na skutek sprawdzenia jakości, kompletności i funkcjonowania towaru. W przypadku odstąpienia od Umowy, otrzymujesz zwrot wartości towaru wraz z kosztami przesyłki.

Pamiętaj: jeśli chcesz zwrócić towar, powinieneś w terminie 14 dni od jego otrzymania, złożyć najlepiej na piśmie chęć rezygnacji z zakupu towaru (odstąpienie od umowy sprzedaży) a następnie odesłać do nas to oświadczenie wraz z towarem.

Wzór formularza odstąpienia od UmowY

Gdzie odesłać reklamowany lub zwracany towar?

Prosimy o odesłanie na adres naszej siedziby:

NTIinnovations c/o e-commerce innovations
ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek
POLSKA

Jak zwrócić reklamowany towar?

Towar kupiony przez Allegro z dostawą InPost: https://inpost.pl/pomoc-jak-zwracac-produkty-kupione-na-allegro

W przypadku dostawy inną formą, zachęcamy do skorzystania z serwisu Furgonetka -- zaufanego brokera kurierskiego, dzięki któremu mogą Państwo nadać do nas przesyłkę zwrotną nie ponosząc zbyt dużych kosztów:

furgonetka_zwrot_970_v1.jpg